Który oczyszczacz powietrza jest dla Ciebie odpowiedni?Niektóre oczyszczacze powietrza są bardziej skuteczne niż inne i są bardziej odpowiednie dla niektórych osób. Zrozumienie, czego potrzebujesz od oczyszczacza powietrza, pomoże Ci podjąć świadomą decyzję. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które usuwa z powietrza niepożądane cząsteczki i gazy, takie jak dym, kurz, bakterie, wirusy, alergeny, zapachy i wiele innych. Służą do zmiany jakości powietrza poprzez usuwanie zanieczyszczeń lub odświeżanie. Najlepszym sposobem wyboru oczyszczacza powietrza jest zrozumienie swoich potrzeb, dzięki czemu można określić, czy jeden typ jest lepszy od drugiego.

Jakie są najlepsze domowe oczyszczacze powietrza i dlaczego powinienem ich używać?

Najlepsze domowe oczyszczacze powietrza, dlaczego warto ich używać, jakie są korzyści, jak działają? Najlepsze domowe oczyszczacze powietrza oferują szeroką gamę funkcji dla wszystkich typów ludzi. Cechy te mogą obejmować działanie antyalergiczne, antybakteryjne i antywirusowe. Mogą odfiltrować chemikalia z powietrza, którym oddychamy i upewnić się, że te chemikalia nie dostaną się do naszych domów.

Każdy kocha mieć czyste i świeżo pachnące domy. Najlepsze domowe oczyszczacze powietrza mogą pomóc w łatwym osiągnięciu tego celu, zapewniając automatyczny efekt oczyszczania otoczenia w domu.

Rzeczy do rozważenia przed zakupem domowego oczyszczacza powietrza

Typowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem oczyszczacza powietrza, to wielkość i pojemność pomieszczenia, poziom hałasu i alergie. Jeśli kupujesz nowy dom, upewnij się, że jakość powietrza spełnia minimalne standardy.

Firmy poświęcają dużo czasu i pieniędzy na marketing swoich produktów i usług. Dzięki ogromnej ilości dostępnych informacji firmy nigdy nie były tak potrzebne do promowania swoich produktów, aby wyróżniać się na tle konkurencji. Im szybciej sami się sprzedają, tym szybciej mogą generować przychody.

Różnica między filtrami powietrza HEPA i MERV

HEPA odnosi się do filtrów cząstek stałych o wysokiej wydajności, podczas gdy MERV odnosi się do filtrów powietrza cząstek stałych o średniej wydajności. HEPA to skrót oznaczający wysokowydajny filtr powietrza cząstek stałych, który jest przeznaczony do usuwania cząstek o wielkości 0,3 mikrona lub mniejszych.

MERV to skrót oznaczający filtr powietrza o średniej wydajności, który wyłapuje cząstki o rozmiarze 2,5 mikrona lub mniejszym i okazał się lepszym wyborem do ogólnego użytku domowego.

Ile godzin czystego powietrza zapewnia nowy domowy filtr powietrza?

Aby zrozumieć odpowiedź na to pytanie, musimy wiedzieć 3 ważne rzeczy. Po pierwsze, musimy wiedzieć, ile zanieczyszczeń znajduje się w powietrzu. W 2017 roku Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) stwierdziła, że w ich obszarach metropolitalnych występuje pył zawieszony (PM) o wielkości 24 mikrogramów na metr sześcienny powietrza.

Po drugie, musimy wiedzieć, ile czasu zajęłoby pojedynczemu, nowemu domowemu filtrowi powietrza wyczyszczenie go i ponowne bezpieczne oddychanie. Nowy domowy filtr powietrza z oceną MERV 10 zajęłoby około 2 godzin, a dla MERV 13 z dobrymi wynikami około 3 godzin. Po trzecie, musimy wiedzieć, ile godzin dziennie dana osoba przebywa w pomieszczeniu lub nie spędza czasu na zewnątrz, wdychając zanieczyszczenia