Modny taras lub balkon? Nadszedł czas, żeby go urządzić. Wystarczą tylko 3 krokiDobrze dobrane meble ogrodowe, dodatki w określonych kolorach i kilka błędów: to wszystko, czego potrzebujesz, aby nadać tarasowi lub balkonowi świeży i modny wygląd tej wiosny. To wszystko, czego potrzebujesz, aby tej wiosny nadać swojemu tarasowi lub balkonowi świeży, nowoczesny wygląd. O co dokładnie chodzi i co należy wybrać? Oto kilka wskazówek.

Krok 1: Zainwestuj w materiały, które są w zgodzie z naturą.

Wybierając meble ogrodowe, pamiętaj, że plastik to już przeszłość. Na modnych tarasach i balkonach dominuje drewno, rattan i technorattan. Ten ostatni, choć wykonany z plastiku, jest rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym, nietoksycznym, nadającym się do recyklingu, a więc przyjaznym dla środowiska. Warto też wspomnieć o meblach ogrodowych z aluminium i stali: solidne, trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, są z powodzeniem stosowane od lat. Z reguły wybieramy teraz meble ogrodowe, które pozostają w doskonałym stanie przez wiele sezonów: wszystkie one spełniają to kryterium.

Aby stworzyć modny zestaw mebli ogrodowych, ważny jest nie tylko odpowiedni materiał, ale także wzornictwo. Obecne trendy charakteryzują się minimalizmem i rozwiązaniami projektowymi z elementami wykonanymi z mniej popularnych, ale również naturalnych materiałów, takich jak lina jutowa czy drewno tekowe.

Krok 2: Niebieski to kolor dominujący w wystroju patio. Wybierz dodatki właśnie w kolorze niebieskim.

Poduszki, koce i inne tekstylia, które uzupełnią Twój taras i nadadzą mu przytulną atmosferę, również powinny być wykonane z naturalnych włókien. Ważne jest także, aby były one w odcieniach niebieskiego. Kolor ten został uznany przez ogrodników i planistów zieleni za kolor roku 2020 (wcześniej był to odcień koralowy). Aby taras lub balkon wyglądał modnie, wystarczy wybrać niebieskie dodatki - tekstylia, zastawę stołową lub świece. Rośliny w tym odcieniu, takie jak bratki, hiacynty, hortensje i stokrotki, dodadzą jeszcze więcej niebieskiego.

Akcesoria modowe to coś, co można kupić stosunkowo łatwo, szybko i tanio. Nie szukaj tylko drobiazgów, ale także przedmiotów, które uzupełnią wybrane przez Ciebie meble ogrodowe, takie jak hamak czy parasol. Oczywiście w kolorze niebieskim.

Krok 3: Wybór roślin, które przyciągają pożyteczne owady

Sadząc i pielęgnując rośliny, których kolor i zapach są atrakcyjne dla pszczół, trzmieli i biedronek, tworzysz środowisko sprzyjające tym pożytecznym owadom. Jednocześnie stajesz się bardziej przyjazny dla środowiska, co jest modne w każdym sezonie. Jakie rośliny są tu najodpowiedniejsze? Lawenda, floks, anyż, naparstnica i inne. Posadź je zarówno w ogrodzie, jak i w doniczkach na tarasie lub balkonie. To będzie Twoje zaproszenie dla owadów.