Alkomat - urządzenie do pomiaru trzeźwości

Szczególnie w okresie wakacji i urlopów nie troszczymy się o własne bezpieczeństwo co jest dużym błędem. W momencie kiedy zdarzy się nam oraz innym osobom spożywać alkohol może to być pierwszy krok do popełnienia błędu. Przykładem może posłużyć próba prowadzenia pojazdu po spożyciu, często zastanawiamy się czy możemy zasiąść za sterami samochodu czy jednak zaczekać kilka godzin. Posiadając własny alkomat można natychmiast sprawdzić nie tylko swój ale również pozostałych osób stan trzeźwości. Dlatego nie czekaj więcej, kup urządzenie i zabierz je ze sobą na wakacje, a z pewnością nadarzy się okazja że będzie on bardzo przydatny. Jego niewielki rozmiar może być dużą zaletą.

Który alkomat najlepszy?

Odwiedzając sklep neomaniak.pl z tego typu rzeczami kwestia wyboru nie musi być taka oczywista. Wszystko zależy co bardziej bierzemy pod uwagę, jakość, dokładność czy cenę która według opinii prywatnych użytkowników jest najważniejszym wyznacznikiem. Nie oznacza to jednak że droższe modele nie mogą być lepsze i że nie możemy ich zakupić. Wręcz przeciwnie gdy możemy sobie pozwolić wydać kwotę równą kilku tysięcy złotych jak w przypadku alkomatów spektrofotometrycznych oraz elektrochemicznych warto dokonać takiego zakupu. Stosują je służby mundurowe i z powodzeniem sprawdzają się w praktyce. Jeżeli nie chcemy wydawać dużych sum pieniędzy dobry rozwiązaniem okaże się czujnik półprzewodnikowy który możemy nabyć za jedyne kilkadziesiąt złotych. Charakteryzuje się dobrą jakością oraz przyzwoitym działaniem i z pewnością dobrze sprawdzi się w roli prywatnego urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Błędy w przechowaniu – co musisz wiedzieć?

Przechowywanie tego typu urządzeń nie jest do końca oczywiste, a brak takiej wiedzy może nie tylko spowodować awarię urządzenia ale również sprawić że będzie ono podawać niepoprawne wyniki narażając nas tym samym na poważne problemy. A więc, po pierwsze musimy znaleźć dla niego miejsce w którym nie będzie wilgoci i do którego nie będą miały dostępu dzieci. Wilgoć może źle wpłynąć na czujniki przyspieszając ich rozkalibrowanie. Kolejną kwestią jest wyżej wspomniana kalibracja, to proces przywracania ustawień do fabrycznej wersji, dzięki temu możemy sprawnie korzystać z jego walorów. Niestety często o tym zapominamy bądź lekceważymy, a powinniśmy to robić przynajmniej raz na kilka miesięcy i nie dopuścić do poważnych uszkodzeń. W innym wypadku alkomat może ulec zniszczeniu i jego naprawa będzie droższa od początkowej ceny za kalibrację.