Wiesz, co robić, gdy zagubisz się w dziczy?Ważne jest, aby wiedzieć, co robić, gdy zgubisz się w dziczy. Nie zdarza się to często, ale może być bardzo przerażającym doświadczeniem. Nikt nie chce zgubić się w lesie, więc wiedza o tym, co zrobić, jeśli tak się stanie, jest kluczowa.

Jeśli się zgubisz, pierwszym krokiem powinno być pozostanie w miejscu i czekanie na pomoc. Jeśli jesteś w miejscu, w którym ludzie mogą Cię znaleźć, na przykład w pobliżu drogi lub szlaku, pozostań tam, gdzie jesteś.

Jeśli jesteś w miejscu, w którym ludzie mieliby problem ze znalezieniem Cię, na przykład w głębi lasu lub na szczycie góry, znajdź schronienie i poczekaj tam na pomoc. Aby znaleźć schronienie, szukaj dużych skał lub powalonych drzew, które zapewnią ci osłonę przed żywiołami i nie pozwolą Ci się schronić przed zwierzętami

5 umiejętności przetrwania, które uratują Twoje życie

Umiejętności przetrwania to wiedza i techniki, które pozwalają ludziom żyć na wolności lub w sytuacji katastrofy. Mogą być używane do zbierania jedzenia, znajdowania wody, budowania schronienia, rozpalania ognisk, nawigacji w dzień lub w nocy i wielu innych.

Oto pięć umiejętności przetrwania, które uratują ci życie:

  • Wiedza, jak rozpoznać jadalne rośliny

  • Wiedza, jak znaleźć czystą wodę

  • Zrozumienie, jak rozpalić ogień

  • Wiedza, jak stworzyć podstawowe schronienie

  • Zrozumienie technik nawigacji

Jak rozpalić ogień bez zapalniczki

Nauka rozpalania ognia bez zapałek i zapalniczek może być umiejętnością, której potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy utkniesz na pustkowiu, w domu, czy nawet poza biurem, istnieje wiele technik rozpalania ognia tylko przy użyciu drewna i własnych dwóch rąk.

Rozpalanie ognia drewnem i własnymi rękami to jedna z pierwszych umiejętności, jakich nauczyli się ludzie. Dla wielu ten proces nigdy nie był trudniejszy niż dzisiaj. W rzeczywistości, wraz z wprowadzeniem nowych technologii i ogólnej wygody codziennego życia, rozpalanie ognia drewnem i własnymi rękami stało się trudniejsze niż kiedykolwiek. Jednak dla tych, którzy wiedzą, jak zrobić.

Najbardziej niezawodnym sposobem rozpalenia ognia bez zapalniczki jest pocieranie o siebie dwóch patyków. Jeśli nie masz patyczków, spróbuj użyć metalu z puszki lub krawędzi buta. Dzieje się tak, ponieważ metal dobrze przewodzi ciepło i wytworzy wystarczające tarcie, aby zapalić podpałkę.