Co musisz wiedzieć o kryptowalutach

Kryptowaluty były gorącym tematem przez ostatni rok lub tak. Słowa takie jak "blockchain", "bitcoin" i "ether" są wszędzie. Więc co dokładnie się tu dzieje? Kryptograficzne tokeny takie jak Bitcoin, Ether i inne eksplodują w popularności ze względu na potencjał, jaki mają jako inwestycje i jako technologie. Te tokeny mogą być łatwo przechowywane online i są zaprojektowane tak, aby były proste w handlu. Mogą one również zapewnić zwrot z inwestycji, jeśli sprzedasz je w odpowiednim czasie właściwej osobie. O kryptowalutach krąży wiele informacji. Pozwól nam złapać się na wszystkim, co musisz wiedzieć o tych cyfrowych walutach...

Czym jest kryptowaluta?

Istnieje wiele definicji kryptowaluty, ale trzymajmy się tego w prosty sposób. Kryptowaluta to cyfrowe aktywo zaprojektowane do wykorzystania jako środek wymiany. Wykorzystuje kryptografię do zabezpieczenia transakcji i kontroli tworzenia dodatkowych jednostek waluty. Kryptowaluty są zbudowane na technologii blockchain. Są zdecentralizowane i w dużej mierze anonimowe. Kryptowaluty nie są drukowane jak papierowe pieniądze.

Zamiast tego są produkowane przez komputery, które rozwiązują złożone problemy matematyczne i otrzymują określoną liczbę monet za rozwiązanie problemów. Monety różnią się jakością i ilością. Można używać kryptowalut jako metody przekazywania pieniędzy między dwiema stronami w transakcji. Strony używają swoich cyfrowych portfeli do przekazania pieniędzy za pośrednictwem technologii blockchain.

Jak kupować i przechowywać kryptowaluty?

Aby kupić kryptowalutę, musisz znaleźć giełdę kryptowalut, która posiada typ kryptowaluty, którą chcesz kupić, i postępować zgodnie z instrukcjami, aby otworzyć portfel. Giełda kryptowalut jest jak giełda papierów wartościowych, ale zamiast handlować akcjami, handlujesz cyfrowymi walutami, takimi jak bitcoin.

Po otwarciu portfela kryptowalutowego możesz wpłacić pieniądze ze swojego konta bankowego i kupić różne rodzaje kryptowalut, takie jak Ether, bitcoin i inne. Kiedy masz już swoje monety, możesz je przechowywać w portfelu internetowym, wydrukowanym na papierze, portfelu sprzętowym lub portfelu hybrydowym.

Wiele giełd przechowa dla Ciebie Twoje monety i pozwoli Ci nimi handlować, kiedy tylko zechcesz. Jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut, ważne jest, aby przechowywać je prawidłowo. Kryptowaluty są przechowywane w cyfrowych portfelach. Papierowe lub cyfrowe portfele mają adres publiczny i adres prywatny.

Adres publiczny służy do otrzymywania środków lub wysyłania środków do innych osób. Adres prywatny służy do wysyłania środków z portfela. Ważne jest, aby zachować prywatny adres, ponieważ każdy, kto posiada tę informację, może zabrać Twoje pieniądze.